Saphire szentélye

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Saphire szentélye

Témanyitás by Nilela on Vas. Jan. 28, 2018 7:37 pm

First topic message reminder :

Saphire, a Sziget hercegnője csodálatos kastélyt építtetett magának, a híveinek pedig egy szentélyt, csupa zafírból. Ingyenes a belépés mindenkinek, aki szeretné testközelből megcsodálni ezt a monumentális építményt. A hercegnő is néha felbukkan, jó tanácsokkal látja el az ide érkezőket.
Nilela
Admin

Hozzászólások száma : 68

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Saphire szentélye

Témanyitás by Nona on Szomb. Ápr. 14, 2018 2:10 pm

Amikor Suijin körbenézett a palotában, végignézett a szolgálók szobáin, melyek hasonlóan pompásak voltak, akár a hely többi része. Két alacsonyabb férfi őrt pillantott meg egy hatalmas zafír ajtó előtt. A szobában zafír ékkövek lógtak a plafonról, az ággyal szemben pedig egy üvegvitrin díszelgett kivilágítva, középen a kérdéses tőrrel.
Nona

Hozzászólások száma : 39

Témanyitás by Jessamy on Szomb. Ápr. 14, 2018 5:10 pm

Suijin részletesen súgta a fülembe, hol van a tőr, miközben átkarolva a vállam mentünk kifelé. 
 - Erre nincs szükség - ráztam le magamról, amikor már a folyosókat jártuk és most elengedett. Felrohantunk két emeletet a lépcsőn, elfordultunk kétszer balra, és a folyosó kereszteződésében kinézve megpillantpttunk két őrt hatalmas zafír ajtó előtt állni.
 - Hogy nem unja meg ez a nő ezt a színt? - jegyeztem meg magamnak. - Ezt az ajtót láttad? Akkor el kell intéznünk az őröket. Csendesen és ne halálosan. Csak hogy kiüssük őket. Na gyere - Még utoljára kinéztem és előrementem. Két sötétbőrű, magas férfi volt, kényelmes és elegáns ruhában, a tekintetük fenyegetőn és kérdőn szegeződött rám.
Jessamy

Hozzászólások száma : 51

Témanyitás by Suijin on Szomb. Ápr. 14, 2018 8:37 pm

Átkaroltam és a fülébe suttogtam a látottakat. Sikeresen kiértünk a folyosóra, ahol letessékelte kezeimet. - Jó, jó! - szedtem le róla, majd elindultunk megkeresni a szobát, amit két őr vigyázott. - Az, az! - mértem fel a két őrt. Egy kis vizet merítettem a párás levegőből, amit szépen az őrök légcsövéhez juttattam, amitől nem kaptak levegőt. Mikor összeestek, a vizet kiirányítottam belőlük. - Na gyere! - bólintottam a fejemmel és bementünk a szobába, forgatva a fejem néztem kötbe, hogy lássam az üveg szekrényt. - Ott van! - mutattam rá, majd megkértem Jessamyt, hogy vegy fel a szemüvegét, hogy lássuk, hogy ez az a dolog, ami nekünk kell.
Suijin

Hozzászólások száma : 69

Témanyitás by Nona on Szomb. Ápr. 14, 2018 9:09 pm

Suijinnek sikerült ártalmatlanítani a két őrt, de csak pár percig. Sietniük kell.
Ha Jessamy felveszi a szemüveget és ezen keresztül pillantja meg a tőrt, az aranylóan ragyogni kezd. Az üvegvitrinben egy állványon pihen, de a szerkezet nyomásérzékelős.
Ha megszerzik a tőrt, mielőbb el kell hagyniuk Saphire szentélyét és palotáját, mielőtt bárkinek feltűnne a hiányzó darab.
Nona

Témanyitás by Jessamy on Szomb. Ápr. 14, 2018 10:03 pm

A szemüvegen keresztül varázsosan ragyogott a tőr.  - Ez az!  - mondtam halkan - Gyerünk, cseréld ki ezzel, hogy addig se vegyék észre hogy elvittük - Azzal előkaptam az én tőröm, ami majdnem akkora volt, és kicsit hasonló. A hercengőnek fel fog tűnni, de akkor már késő lesz.
 Suijin igyekezett finoman kicserélni őket, és ha ez sikerül, csak vissza kell futunk, felkapnunk a cuccunk ami összeklszítve van a szobánkban és futnunk, vonatra szállnunk és elhagynunk a szigetet. Ha ez sikerül, istenem, valamivel meghálálom, mondjuk nem hagyom hogy apám több hajót süllyesszen el, mint amennyit muszáj. Ha valaha újralátom.
 - Igyekezz - sürgetem Suijint, és finoman és halkan kinézek, de az őrök mozdulatlanok.
Jessamy

Témanyitás by Suijin on Szomb. Ápr. 14, 2018 10:15 pm

A lány szavaira cselekedni kezdtem és megpróbáltam óvatosan kicserélni a tőröket. Ezek után megfogtam a lányt és a kezembe emeltem. Talán így gyorsabban haladunk, ha csak én viszem őt. Kiszaladok a folyosóra és elindulok a szobáink felé, ahol leteszem. - Siess! Itt találkozunk! - rontottam be a szobámba és átöltöztem, amilyen gyorsan csak tudtam. Kint a folyosón találkoztunk újra a lánnyal.
Suijin

Hozzászólások száma : 69

Témanyitás by Nona on Szomb. Ápr. 14, 2018 10:20 pm

Suijinnek sikerült észrevétlenül kicserélnie a tőrt. A palota kertjében még mindig zajlik a mulatság, vidámak az emberek, mámoros a társalgás.
Egyedül a hercegnő sóhajt fel megkönnyebbülten, miközben a távolba révedbe kétségbe vonja saját döntését.
A palota teljesen üres, Suijin és Jess csendben elhagyhatják azt, de rejtsék el alaposan a tőrt, mások is kutatják a jogar darabjait Renén kívül.
Nona

Témanyitás by Jessamy on Szomb. Ápr. 14, 2018 10:37 pm

Szinte letéptem magamról a ruhát a szobában és sietősen felkaptam az enyém, egy táskát is elvettem, egyszerű hátitáska volt, benne étellel és itallal. Ekkor tudatosult bennem, hogy a hercegnő tudta hogy kik vagyunk és miért jöttünk. Amikor idejöttünk, tudta. Átfutott az agyamon, hogy Nona talán a nő rokona.
Egyszerre nyitottuk ki az ajtót Suijinnel és kirohantunk a hátul, ahol hatalmas kőfal volt. Egy kis segítséggel én is átjutottam a falon. Ahogy leugrottam, Suijin elkapta a kezem, hogy valamennyire felfogja az esésem, én ránéztem és kissé megszorítottam a kezét, majd ahogy elkezdtünk futni, elengedtük egymást. Az állomásra érve pont egy vonat futott be, én még visszanéztem a zafír ékkő palotára. Senki mem követett, de nem is gondoltam volna. Köszönetet mondtam gondolatban, és felpattantunk a vonatra, ami elindult és vidék felé vette az irányt.
( Zárva! )
Jessamy

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére