Bannoltak Szerepjátéka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Száműzött vagy? Kitaszított az élet? Még az anyád sem szeret, nem, hogy az adminok? Fogjunk össze és játsszunk együtt!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Óceán közepe

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Nilela
Admin
Nilela


Hozzászólások száma : 76
Join date : 2018. Jan. 27.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyHétf. Márc. 19, 2018 5:13 pm

Óceán közepe Croppe10

Első látásra békés helynek tűnik, de sok hajó tűnt már el erre, valamilyen ismeretlen ok következtében. Gyakoriak erre a viharok, a hajósok ha tehetik, inkább kikerülik az óceán ezen részén. Óvatosan közelítsd meg, sosem tudhatod mit rejt a víz mélye!
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Márc. 29, 2018 1:36 pm

Nem tudtam még így se megbízni benne. Hiába árasztotta magából azt a kellemes kisugárzást, a hideg kirázott tőle. Ekkor szakította félbe a mi kis beszélgetésünket a "kapitány" lány. Mikor megláttam, hogy kiengedi a boszorkányt a ketrecéből, a jobb tenyeremmel megmasszíroztam az arcomat. - Ez hiányzott.. - ráztam meg a fejemet. - Te tényleg azt hiszed, hogy ez a nő betartja az ígéreteit, igaz? - néztem a naiv lányra. - Se baj... Még mindig a foglyom! - néztem a látnokra. - Csak óvatosan cselekedj látnok! Csak egy rossz húzásod van és vissza kerülsz a kalitkádba! - szólaltam meg szigorúan, majd hátat fordítottam nekik és vissza mentem a fedélzetre. Mikor szétnéztem, észre vettem, hogy a láthatárból teljesen eltűntek a szárazföldek. Fura érzés fogott el, mintha tudnám, hogy hol vagyunk. Közelebb mentem a hajó korlátjához és a vízbe néztem, majd a vízre parancsoltam. - Mutasd hol vagyunk! - majd egy nagyobb vízcsóva emelkedett ki a tengerből, ami egészen a kezemig ért. Belenyúltam a vízbe, majd bólintottam. - Ettől tartottam... - mondtam morogva. Pont ez a hely volt az, ahova nem akartam jönni.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyPént. Márc. 30, 2018 6:51 pm

Meglepett a lány hirtelen indulata, de örültem neki, hogy megjött az esze. Megfogtam a kezét és mélyen belenéztem a szemébe.
Kirázott a hideg és hirtelen megjelent előttem egy kép: a vízben hánykolódok, előttem egy deszkán kapaszkodik Jessamy. Suijint nem látom...
Hamar visszarántott a látomás a valóságba, igyekeztem semlegesnek mutatkozni. Nem kell minden jövendölésemet mások orrára kötni.
Fellépkedtem a roskatag lépcsőkön és letekintettem a háborgó vízre. Valami készül.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyVas. Ápr. 01, 2018 9:38 pm

Úgy éreztem, amit cselekedtem, helyes, hiszen nem rohadhat a jós ott a cellában, ki tudja meddig. Ahogy felértem a fedélzetre és megláttam, ahogy Suijin a vízbe nyúlkál magabiztosan guggolva a hajó szélén, az az érzésem támadt, hogy nem mindenki látja ezt így. Arra kért, nem csak hogy ne bízzak benne, ne is beszéljek a jósnővel - aki most a vizet fürkészte rejtélyesen. Erre én kiengedem. Szabadon, amit ő akart utolsónak.
Lassú léptekkel odasétáltam a férfihoz, aki a vizet kémlelte tovább.
- Bocs a lány miatt - mondtam keresztbe font karokkal, kicsit előredöntve a törzsem, hogy halljam, ha a férfi mond valamit. Valamiért inkább bűntudatot éreztem.
Közben nézelődtem és azon gondolkodtam, hol lehetünk. Majd megláttam nagyon messze a távolban valami ködféleség. De sűrűbb volt és vészesebb kinézetű, mint egy egyszerű köd. Eddig a tengeren egyszer találkoztam köddel, sokáig tartott, néhány napig, és lassan haladtunk a szélcsend miatt. De ilyet sose láttam.
Elővettem a zsebembe csavart térképet, amibe sok-sok vonal volt rajzolva tussal, szabad kézzel. Az összes vonal összefutott egy pontban. Ha jól értelmeztem, afelé a pont felé, ahova tartottunk.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyVas. Ápr. 01, 2018 11:02 pm

Mikor meghallottam  Jessamy hangját, felsóhajtottam. - Tettél, amit tettél.. Ez van! - Egyenesedtem fel. - Viszont most muszáj lesz megfordulnunk, amilyen gyorsan csak lehet. Tudsz kormányozni? - kérdeztem meg a lányt, majd a boszorkányra tekintettem. Rossz érzésem van. Közelebb léptem a látnokhoz. - Ugye te is tudod, hogy most hol vagyunk? - kérdeztem rá. - Láttál valamit a hajóval, vagy velünk kapcsolatba? - érdeklődtem, hogy feltudjak készülni, ha bármi jön.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 10:52 am

A távolban már fenyegetően gomolygott egy sötét ködfelhő. Rendíthetetlen és felénk tart. Egyre vadabbul kalapált a szívem, dühös lettem a tehetetlenségtől. A karperecre pillantottam. Fenébe.
-A hajó elsüllyed, bármit is teszel. -válaszoltam Suijinnek. -De az embereket megmentheted rajta.
Látszólag felfogta amit mondtam neki, mert szó nélkül magamra hagyott. Jessamy eközben egy zavaros térképet próbált megvizsgálni a szélben, de majdnem kifújta a kezéből.
A szél egyre jobban feltámadt, süvített, szinte már Ő kormányozta a hajót. Belekapaszkodtam az egyik hajókötélbe, de felesleges volt. A tenger hullámzani kezdett, megpörgette a hajót, úgy dobált minket mint a rongybabákat.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 11:30 am

Sosem találkoztam még olyan viharral, ami hirtelen ránk tört. A semmiből orkán erejűre támadt a szél, messziről a viharfelhők sorakoztak. Felfutottam a kormányhoz, megragadtam, és igyekeztem ellent tartani a szélnek, de a kerék meg sem mozdult. Teljes súlyommal ránehezedtem, toltam és húztam, mikor végre engedett egy keveset és a hajó elfordult. A fedélzeten rázkódtak a többiek is, úgy rángtatott minket a víz, mintha saját tudata lenne.
- Hol a francban vagyunk? - üvöltöttem le; a többiek feszült arcát nézve kellett rádöbbennem, hogy nem csak a hajó volt tulajdonosai ismerik azt a pontot, ahol összefutnak a vonalak a térképen. De mégis mi csinálja ezt?! - Suijin! - Amikor közelebb ért a férfi, folytattam - Tégy már valamit! El fogunk süllyedni! A víz istene vagy, parancsolj neki hogy vigyen minket el innen! -Elfordultam - Látnok! Vond fel a vitorlákat azzal a kötéllel amit fogsz! Ki kell engedni a csomót és feszesebben a távolabbi kis "pöcökhöz" kikötni!
Igyekeztem, amikor a szél nem ereje teljéből fújt, eldorgatni a hajót hogy ne a hatalmas fekete vihar közepébe tartsunk.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 5:25 pm

Mikor Jessamy felháborodását közölte és szinte követelte, hogy parancsoljak a víznek, idegessé váltam. - Ez nem így megy! Vagy is itg és jelenleg... - sóhajtottam fel. - Ez a része a tengernek nem az enyém! Büntetésből elvették ezt a részt tőlem! Ez az egyik gondom, a másik pedig az, hogy ha ennyi erőt használok és megfordítom a hajót, akkor a többi isten észre vesz és megtalálnak! - sóhajtok fel gondterhesen. - Várjatok itt! - néztem a két lányra, majd a vízbe ugrottam. Megpróbáltam mindent megtenni, amit csak lehet. A hajóorrát megfogtam és a víz segítségével lassítani próbáltam, de nem ment. Francba! Mérgelődtem magamba.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 6:22 pm

A vihar egyre közelebb ért hozzánk, Jessamy pedig megcsillogtatta hajós tapasztalatait. Megtettem amit kért Tőlem, kiengedtem a csomót és szorosabbra kötöttem. Alig bírtam a lábaimon állni, a víz már felcsapott a fedélzetre.
Nem hallottam mit beszéltek ketten, de Suijint látszólag nyomasztotta a fivérével folytatott háború és a tehetetlenség. Tudom, hogy nem akarja használni az erejét és, hogy bizonyos területeken nem is tudja.
-Várjatok itt! -olvastam le a szájáról, majd eltűnt a hajót körbevevő, háborgó víztömegben. Gondolkodtam mit tehetnék, de a varázslataim túl gyengék egy ilyen nagy hatalom ellen.
Áh, minek is szálltam egyáltalán hajóra?
A levegőben keletkező örvény egyre közelebb került hozzánk, a tenger annyira hullámzott, hogy elveszítettük az egyensúlyunkat és végiggurultunk a fedélzeten. Jessamy megkapaszkodott egy hajókötélben, én viszont nem voltam ennyire ügyes: alaposan bevertem a fejem egy deszkába, majd a sötét vízbe zuhantam.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 7:22 pm

Ránk szakadt az ég teljes erejéből.
 - Suijin! - kiáltottam utána torkom szakadtából, mielőtt belevetette volna magát a tengerbe, de ha meghallotta sem fordult volna vissza. Mi folyik itt?! Mi az hogy nem az övé és mi miatt?
 Ekkor a hajó hirtelen dőlni kezdett, soha nem láttam hajót ekkorát borulni, majdnem átfordult árbóccal lefelé. Még éppen hogy elkaptam egy kötelet, de a nagy víztömeg, ami felcsapott, lesodort. Megragadtam a kormányt és kissé felhúztam magam, elforgatva, amennyire csak lehetett, de a hajó megindult visszafelé, ekkor csúszott ki a kezemből a kormány és egy kiálló falécbe kapaszkodtam, ami egyben kiszakadt és hátraestem a tengerbe. Amikor felúsztam, vizet köhögtem, éreztem a tüdőmben. Körülnézve felfedeztem a látnoknőt a vízben, rémülten bámult a hajóra. Belekapaszkodtam a fadarabba, és megkerestem a szememmel Suijint is.
 - Vissza kell jutnunk a hajóra. - kiáltom nekik.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe EmptyPént. Ápr. 06, 2018 11:22 am

Különös kapcsolat van köztem és a víz között. Szinte minden élőlényt érzek, aki benne van, ami néha elég zavaró. A hajó, mint rakoncátlan gyermek össze-vissza hánykolódik a vízen és hiába szeretném, nem tudom megtartani, amikor megérzem a vízbe a látót. Mi a fene? Úszok arrébb, amikor a lányt is meglátom, aki vissza akar menni a hajóra. Ez a lány... Rázom meg a fejem. Sose tudja, hogy mikor kell feladni... Nincs sok kedvem megmenteni a két nőt, de nem szívesen engedném, hogy az én vizembe fulladjanak bele, így felöltöm magamra a vízi sárkány külsőmet, és oda kiáltok Jessamynak. - Fogd a látnokot és mássz fel a hátamra. - ilyen megalázó dolgot sem engedtem még senkinek, de hát a szükség nagy úr... Mikor felmásztak a hátamra, kiemelkedtem a vízből és az egekbe emelkedtem. - Kapaszkodjatok! - suttogtam halkan és elindultam az egyik közeli sziget felé.
(Zárva)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Óceán közepe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Óceán közepe   Óceán közepe Empty

Vissza az elejére Go down
 
Óceán közepe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bannoltak Szerepjátéka :: Játéktér :: Helyszínek :: Sziget-
Ugrás: