Bannoltak Szerepjátéka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Száműzött vagy? Kitaszított az élet? Még az anyád sem szeret, nem, hogy az adminok? Fogjunk össze és játsszunk együtt!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Rejtélyes Jósda

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Nilela
Admin
Nilela


Hozzászólások száma : 76
Join date : 2018. Jan. 27.

Rejtélyes Jósda Empty
TémanyitásTárgy: Rejtélyes Jósda   Rejtélyes Jósda EmptyHétf. Márc. 19, 2018 5:21 pm

Rejtélyes Jósda Tmp94410

A Rejtélyes Jósda egy barlangból lett kialakítva a Sziget oldalán. Az a különlegessége, hogy sosincs állandó jós/jósnő a helyszínen. Vándor jósok látják vendégül az ide tévedőket és ha szerencséd van, épp találsz itt valakit, aki elláthat jó tanácsokkal. Ha nincs, akkor a helyet zárva találod, a barlang ajtajai pedig csukva lesznek.
Vissza az elejére Go down
Sophia

Sophia


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2018. Jan. 28.

Rejtélyes Jósda Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rejtélyes Jósda   Rejtélyes Jósda EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 8:51 pm

A barlang egy nagyon idegen és őszintén szólva ijesztő helyiségbe torkollott, asztalokkal, székekkel, könyvekkel és régi pergamenekkel, varázsitalokkal és kristályokkal, amelyek a barlang sajátosságai voltak, elő-előbújtak a falból. Rendkívül erős és fűszeres illat terjengett, éppen hogy elviselhető.
 A jósnő egy magas volt velünk, hosszú sötét haja volt és megnyerő mosolya.  Nem mutatkozott be, de mi se, mivel egy érdekes fordulattal kezdte a beszélgetést.
 - Nem vagy bizonytalan, mert tudod mit akarsz tudni ahhoz hogy megszerezd amit akarsz. Nem is értem, miért vagy itt - Nem nézett egyikünkre sem, úgyhogy nem tudtam, kihez beszél. Brielle-re néztem, és rájöttem, hogy ő sem.
 - Tessék? - kérdeztünk vissza. 
 - Miért vagytok itt? Tudjátok, hova akartok menni és mit, bocsánat, kit kerestek. Miért jöttetek el? Kell a megerősítés, hogy jól cselekszel? - Rám nézett, sőt a tekintetével fogva tartott.
 - Nem. Nézze...
 - Ne magázz, egyidősek vagyunk. - rivallt rám.
 Ha tudja, mennyi idős vagyok, hogy-hogy nem tudja, miért jöttem? - gondoltam.
  - Bocsánat, Mis... - A keresztnevét vártam, de látszólag nem akarta megmondani, úgyhogy folytattam. - ..keresek egy házat, amit.. álmomban láttam. Valakit láttam, kijönni a házból, és tudni akarom, hol a ház. 
 - Ennyi? Erre vagy kíváncsi? - dőlt hátra karfás székében, és valamit bogarászott maga mellett a földön.
 - Igen. - feleltem, és nem mutattam, hogy kezdtem kételkedni a jósnő tehetségében. - Megpróbáljam leírni a házat? - kérdeztem, mikor felemelt egy szütyőt, és az asztalra tette.
 - Ne. Csak add a kezed! 
 Odanyújtotta a kis zsákot, én pedig kivettem belőle egy kis csontot. Megrémültem tőle, de a nő azt mondta, pakoljam ki az egészet. Amikor végre végeztem, a gyomrom felfordult a csontok érintésétől, és Brielle sem nézte fapofával.
 - Messze van innen - mondja a jósnő a csontok felett elsuhintott kézzel. - , de nem túl messze. Viszont a tengeren túl, ahonnan jöttél. Közel ahhoz, ahonnan jöttél. Hatalmas mező közepén, ami mellett kis ösvény fut. A Vidéken. Amint leszálltatok a vonatról, kelet felé kell indulnotok, amíg meg nem látod a házat. Egy rozoga táblát látsz majd furcsa, üdvözlő felirattal.
 Amíg mondta, a szívem ki akart szakadni a helyéről az örömtől.
 - Köszönjük - mosolyogtam finoman. - Mivel tartozom? 
 - El kéne mondanod ott egy hálaimát - mutat egy folyosóra, aminek a végén függöny választotta el egy füstölős szentély szerűségtől. - Aztán kívánj a kis kúttól, majd dobj néhány aranyat az urnába kifelé jövet. - Annyira határozottan és magabiztosan mondta, hogy elindultam a folyosón, és csak azt hallottam, ahogy a nő beszél Brielle-hez, de nem hallottam, mit. Arra gondoltam, vajon neki is jósol-e valamit.
Vissza az elejére Go down
Brielle

Brielle


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2018. Jan. 28.

Rejtélyes Jósda Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rejtélyes Jósda   Rejtélyes Jósda EmptyCsüt. Ápr. 05, 2018 10:40 am

A barlangba lépve rögtön arcon csapott az erős füstölő és kitudja még minek az illata. Kellett pár perc, hogy hozzászokjon az orrom. A jósnő egy magas, kicsit erősebb csontozatú nő volt, olyan önbizalommal az arcán, amilyet én még nem láttam. Mintha sokkal tisztábban látná a helyzetünket, mint mi magunk. Sophieval nagyon jól elcseverészett, én meg addig szemügyre vettem a kis üvegcsében úszkáló dolgokat. Egy-egy ujj, végtagok.. undi.
Közben a jósnő csontokat pakoltatott Sophieval, ami szintén nem az egyik legkellemesebb látvány volt amihez életemben volt szerencsém. Láttam az arcán, hogy neki sem leányálom. De legalább hamar megtudtuk, hogy hol a ház, amit keresünk. Én is Sophie után akartam indulni, gondolván, hogy itt már végeztünk, de a jósnő le sem vette rólam a szemét. Viszonoztam a pillantást.
-Brielle. -mondta csilingelőn.
-Igen, ez a nevem. -válaszoltam, a "mondjon valami újat" kifejezéssel az arcomon.
-Nem csak a Tiéd. -szélesebbre húzódott a mosolya. Tudom mire céloz. Illetve kire.
Csendben maradtam. Cikáztak a gondolataim a barlang falai között.
-Fel fog ébredni az Apám? -bukott ki belőlem.
-Az csak rajta múlik. -felelte miközben leült egy hatalmas, ködös gömb elé. Hogy nem vettem észre eddig ezt a bazi nagy gömböt?!
-Más is nyomja a lelkedet? -kérdezte, a kezeivel a gömb felett körözött.
-Öhm... nem. -hazudtam. -Köszönjük a segítséget.
Elindultam szapora léptekkel Sophie után, aki már a függöny előtt várt.
-Mondott Neked is valamit? -kérdezte kíváncsi tekintettel.
-Áh, semmit. -sóhajtottam és alig vártam, hogy mihamarabb kijussunk innen, a szabad levegőre.
(Zárva)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rejtélyes Jósda Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rejtélyes Jósda   Rejtélyes Jósda Empty

Vissza az elejére Go down
 
Rejtélyes Jósda
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bannoltak Szerepjátéka :: Játéktér :: Helyszínek :: Sziget-
Ugrás: