Bannoltak Szerepjátéka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Száműzött vagy? Kitaszított az élet? Még az anyád sem szeret, nem, hogy az adminok? Fogjunk össze és játsszunk együtt!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Eliot kikötője

Go down 
+3
Brielle
Suijin
Nilela
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Nilela
Admin
Nilela


Hozzászólások száma : 76
Join date : 2018. Jan. 27.

Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 EmptyVas. Jan. 28, 2018 2:38 pm

First topic message reminder :

Eliot kikötője - Page 3 Eliot_10

A kikötőben mindig nagy a sürgés-forgás. Itt az utasszállító hajótól, a rakodóhajóig minden megtalálható és ha nem a hajókürtök, vagy a cipekedő emberek törik meg a csendet, akkor a vijjogó sirályok tesznek arról, hogy nehogy nyugalom legyen.


A hozzászólást Nilela összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 31, 2018 10:59 am-kor.
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Anne Hawke

Anne Hawke


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2020. Apr. 09.

Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 EmptyKedd Szept. 28, 2021 8:04 pm

- Kiri, megakarom nézni a hajó útvonali tervét és a hajó naplót, amibe a koordinátákat írják! - néztem szigorúan a nagy emberre. - Ha kitudjuk számítani, hogy mikor is hagyták el a hajót, a víz sodrásából és a közeli partszakaszokból megállapíthatjuk, hogy hol lehetnek, vagy legalább is, hogy hol értek partok! - jelentettem ki.
Úgy éreztem magam, mint régen a rendőrségen. Egy újabb esett amit kikell deríteni, bár könnyebb lenne, ha Adriel és Alexander is itt lenne. Alexander biztos leülne Kirivel egy sörre, vagy valamire és nyugodtan átgondolná az egész ügyet, minden lehetséges módot átgondolna, míg Adriel ezerrel fedezné fel a hajót, minden nyomot átkutatva. Milyen könnyű is volna, nekem csak annyi lenne a dolgom, hogy pár embert kikérdezek és a régi ócska füzetembe feljegyzetelem.
- Jess! - fordultam a lány felé. - Nézd át az összes mentő csónakot, hiszen valamelyiket biztosan használniuk kellett és ha van időd, kérdezz meg még pár embert mit láttak tegnap este, mit beszéltek Leoval, ha beszéltek. Mindent tudni akarok! - éreztem a tüzet magamban, ami fellobbant és az adrenalin, amit a lány elvesztése miatt éreztem, csak fokozott.
Kiri a kapitányhoz vezetett, aki a kormánynál nyugodtan pipázgatott, s csak bámult a messzeségbe.
- Maga! Mit tud Leo és Lydia szökéséről? - kérdeztem.
- Lydia? - húzta fel a szemöldökét.
- A húgom! - válaszoltam idegesen.
- Oh! - túrt a szakállába. - Biztosan valahol itt vannak.
- Nagyon jól tudja, hogy nincsenek itt! Tudnia kell, hiszen ahhoz, hogy valaki biztonságosan eltudja hagyni a hajót, lassítani kell a hajó tempóján.
- Milyen jártas valaki a hajózásban, ám így sem tudok sokat mondani magának!
- Akkor szeretném látni az útvonali térképet és a hajónaplót! Most kiderül milyen pontos is kapitány!
- Rendben, rendben! - vette elő egy térképet, amit a vezető kabinban lévő apró asztalra kifeszített, majd a kormány alól elővette a hajónaplót. Rápillantottam a térképre, s ezek után a naplót is kinyitottam.
- Ezt ki írta? Maga? - néztem a kapitányra.
- Én nem tudok írni! - húzta fel a vállát. - Ezt az első tiszt vezeti, minden harmadik órában megírja a pontos helyzetünket, a szél irányt és a nagyságát, illetve egy a főváros órája szerinti pontos időt.
- Értem...-ráztam meg a fejem, ez így nem lesz a legkönnyebb menet, de ha sikerül megtudni melyik csónakot vitték el, megsaccolhatom, merre is van a part.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 EmptyCsüt. Szept. 30, 2021 8:55 pm

Amikor Anne Lydia igazi nevét mondta, Jess már szóra nyitotta a száját, hogy kijavítsa, de végül inkább nem mondott semmit. Talán szándékosan csinálta, és ha nyilvánosan kijavítja azzal csak gyanúsabbá válnak. Mindenki tudja, hogy Lydiának hívják a hercegnőt, ez a név egy kis szög mindenkinek a fejében. Csak az isten tudja, Anne miért kocogtatta meg mindenkiben ezt a kis szöget. Remélem senki fejében nem lesz nagy visszhangja, és csak elfelejtik, hogy Anne rossz nevet mondott. Elvégre családokban ez megeshet.. nem?
Amint mindenki a dolgára ment, Jess félrehívta Anne-t és egy térképet tartott maguk elé, hogy egy kis privátságot adjon maguknak, nem mellesleg azt hiszik, a lehetséges útvonalakat nézik.
- Mi volt ez? Miért hívtad a rendes nevén? - suttogta idegesen.
- A kapitány reakciójára voltam kíváncsi.
- Ez akkor is kockázatos volt.. de szerintem nem tűnik fel nekik túlságosan, hogy más nevet mondtál. - Remélem.. - És megtudtál valamit az arckifejezéséből?
- Valamit titkol, de nem tudom, mit.. talán arról tudott, hogy Leo lelép, csak nem akarja bevallani.
- Miért? - gondolkodott hangosan Jess.
- Fogalmam sincs.. de ne vesztegessük az időt!
- Igazad van. Derítsünk ki mindent, amit csak tudunk, mindjárt kikötünk.
Jess nem tudott meg semmit, megnézte mégegyszer a hercegnő kabinját, a csónakokat is megnézte, a hajónaplóba is belekukkantott, de semmi. A hajó valóban lassított éjfél körül, de a szél miatt. Reggelre lágy szellő lett a napok óta tomboló hátszélből. Még az időjárás is ellenünk van, gondolta Jess.
A hajó kikötött, Anne elsőként szállt le, utána Jess, aki még búcsút vett Kiritől és a többi matróztól, akikkel összebarátkozott az út alatt.
- És most vajon merre menjünk? Nem tudhatjuk, merre mehettek, úgyhogy szerintem válasszuk a legegyenesebb utat. - mondta Jess, majd odament az első árushoz, akit meglátott. - Heló, öm, nem kötött ki egy csónak itt, nem is tudom, hajnal tájt?
- Én csak néhány órája vagyok itt, kiasszony, de innen én érkeztem ki a legkésőbb. - mondta a bajszos öregember. - Roy barátom érkezik mindig először, két bódéval arrébb, a halas stand.
Itt legalább egy tucat halas stand van - mondta volna Jess, de helyette csak mosolygott, megköszönte és elindult abba az irányba, ahova mutaott az öreg.
- ROY! - kiáltotta el magát, mire a Jessel szemben lévő standnál egy középkorú, sötét hajú férfi összerezzent és a mellkasához kapott.
- Jézus, kislány, ne kiabálj ilyen korán! - vett egy mély levegőt és lehuppant a rozoga horgászszékére.
- Bocsánat, nem akartam megijeszteni. Roy, ugye? - A férfi mit sem törődve bólintott, úgyhogy Jess folytatta. - Mióta van itt?
- Idestova húsz éve hogy..
- Nem, nem - szakította félbe a lány. - Ma reggel mikor érkezett? Az érdekelne, látott-e kikötni hajnalban itt egy csónakot.
- Vagy úgy! - vakarta meg az állát. - Hát, láttam kikötni egyet, de innen messzebb, az már a következő falu, ott, arra - mutatta. - Csak az a csónak kötött ki, ahogy mondod, hajnalban, aztán egy tutaj sem járt erre napkeltéig. De van egy rossz hírem, kislány.. Ketten voltak a csónakban, és ha jól láttam, egy lánnyal volt a fiú. Megszöktetett valami másik kislányt, nemigaz? Sajnálom.. de hát, ilyen a szerelem, ugye? Tudod, van az úgy, hogy csak el kell engedni azt, aki menni akar.
- Maga meg mi a..
- Köszönjük az infót - szakította félbe Anne Jess-t, és a karjánál fogva arrébb vezette. - Nem baj, ha nem tudják, kiket és pontosan miért keresünk. Higyjen az öreg, amit akar. Menjünk!
Vissza az elejére Go down
Lydia

Lydia


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2021. Aug. 28.

Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 EmptyPént. Okt. 01, 2021 11:15 am

A víz sodrásának köszönhetően sokkal hamarabb partot értek, mint remélték. Leo már előre gondoskodott mindenről: a parton árválkodó fáklya gazdája egy biccentés keretében átvette tőlük a csónakot és eltüntette. A parttól tíz méterre fekvő autóút mellett már ott várta őket az autó, tele tankkal. Természetes mindez nem volt ingyen, de Leo mindig alaposan megfizette az embereit. Nem úgy mint az apja, Worchester grófja... egyedül a saját zsebét tömte. Ha a szövetség létrejönne a hercegnő családja és a másik birodalom között, az apját biztosan leváltanák és elveszítené mindenét. Leonak muszáj volt ezt megakadályoznia.
Belenézett a visszapillantó tükörbe és megbabonázva nézte a hátsó ülésen szundikáló lányt. Igaz, hogy sok bolondságot véghez vitt már életében, de ez most valahogy más volt, mint a többi. Lynette a maga nyugodt természetével tökéletes gondviselője lesz a hercegnőnek, amíg megnyugszanak a kedélyek. Leo szinte megveregette a saját vállát, amiért ilyen fantasztikus tervet eszelt ki.
Dél körül értek Neitri városába és már csak egy napjuk volt felkészülni a hercegnő elrablására. Leo leparkolt egy régi ház előtt, bentről emberek hangja hallatszódott. Lydia fáradtan kászálódott ki az autóból és a férfihez fordult:
-Mostmár igazán beavathatnál a terveidbe. Részletesen.
-Nem bízol bennem? -kérdezte Leo, kisfiús mosollyal az arcán.
-De, csak... nem szeretem a bizonytalanságot.
-Hát, akkor jó helyre jöttél. -Leo hangosan felnevetett, mire Lydia is elmosolyodott. Bátorításképp magához szorította és megcsókolta a lányt. -Ne félj, amíg Velem vagy, minden rendben lesz.
Lydia bólintott, de kicsit sem érezte magát nyugodtabbnak és a kezdeti izgalom is elszállni látszott.
A házban néhány fiatal ücsörgött egy asztalnál, akik mind felpattantak amikor meglátták Leo-t. Régi barátként üdvözölték, megölelgették és egy-egy italt nyomtak a kezükbe. Lydia már illatra megállapította, hogy alkoholos. Még délután egyet sem ütött az óra.
Leo körbemutogatta a lányt, mint valami fő attrakciót és az első dolog, ami feltűnt neki, hogy Ő az egyetlen nő. Mindenki barátságosnak és ártalmatlannak látszott, de Leo jelenléte ellenére sem érezte magát biztonságban.
-Ő itt Lynette... -itt egy kis szünet következett, miután Leonak leesett, hogy fogalma sincs a lány vezetéknevéről. -...szóval, Ő fog segíteni a tervünkben.
A férfiak kétkedve néztek Leo-ra, aki heves gesztikulációkkal kísérte a mondandóját:
-Holnap déli 12 órakkor elhalad Neitri főutcáján a Dorsten család királyi hintója és egy nagyon értékes hölgyet visznek magukkal. Lynette feladata lesz a hercegnőről gondoskodni, miután biztonságba helyeztük.
Lydia körül forgott a világ és hirtelen rémes hányingere támadt. A fejében összeállt a kép, minden amit Leo idáig mondott a tervéről és, hogy még nagyobb ostobaságot tett a szökéssel, mint az eredetileg gondolta. Falfehérre sápadt és minden erejét összeszedve Leo szavába vágott:
-...de... de... miért akarjátok elrabolni a hercegnőt?
A férfiak mind elmosolyodtak és Leo diadalittasan azt felelte, felnyújtva a poharát:
-Hogy ne köttessen meg a szövetség!
Vissza az elejére Go down
Anne Hawke

Anne Hawke


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2020. Apr. 09.

Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 EmptyVas. Okt. 03, 2021 9:13 pm

Láttam, hogy Jess az elején nem értette, miért nem akarom, hogy kiderüljön kiket keresünk, majd a szemeiben észrevettem a megoldása szikráit.
- Igyekezzünk a következő faluba, hátha ott is valamit megtudunk! - intettem Jessnek és elindultunk a mindössze 2, legfeljebb 3 kilométerre található faluba, ami csak egy táblával jelezte, hogy másik falu. A kikötőjéhez érve, nem csak halárusok fogadtak minket, hanem egy kisebb piac gyűlt össze, kofáktól elkezdve, amit csak egy vásáron elképzelhet az ember.
- Szerinted kitől kérdezzük meg? - nézett rám Jess.
Átgondolni sem tudtam a dolgokat, hiszen egy öreg, lila kendővel lekötött fejű nő szakított minket félbe, elkapta Jess kezét.
- Csak nem kerestek valakit? - kérdezte vigyorogva.
- De, a húgunkat! - vágta rá Jess.
- Hm... - nézett a nő Jess tenyerébe. - Nem hinném, hogy királyi vér lenne bennetek... - kacagott fel. - Ti nem a testvéreteket keresitek.
- Még is kicsoda maga? - szólaltam fel.
- Nyugalom, nyugalom! - nézett a szemembe. - Miss Nyomozóból lett katona kisasszony.
Lefagytam, nem értettem honnan tud ilyeneket.
- Ne aggódjatok! A hercegnőtök meg lesz. - húzta végig Jess kezén a mutatóujját. - Ám ahhoz, hogy meglegyen, kell még egy útitárs, egy.... egy férfi. - villantotta meg sárgás fogait. - Nem is akármilyen férfi. Te! - nézett Jess szemébe. - Ő is vízhez való akár csak te, ám ő nem a hajózás miatt.
- Mit zagyvál össze-vissza? - tértem vissza a valóságba.
Láttam, hogy Jess is próbálja kiszabadítani apró kezét a nő karmaiból, de nem bírja.
- Ne ellenkezz! A sorotok előre íródott. Keressétek a férfit és a hercegnőt! - nevette el magát. - De vigyázzatok, mert három nap elteltével, ha nem találjátok meg a hercegnőt, saját életeteket kell adnotok.
- Elég volt! - fogtam meg a nő kezét, amikor hirtelen Jess csuklója helyett az enyémet szorította meg.
- Túl sokat vársz és remélsz! - nézett a szemembe. - Nem is tudjátok, hogy mi vár még rátok! - nevette el magát orr hangon a nő, amikor hirtelen nagy tömeg indult felénk, s a tömeggel a nő is eltűnt.
- Ez meg mi a franc volt? - nézett rám Jess.
- Fogalmam sincs, de az biztos, hogy itt sem élnek normális emberek!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Eliot kikötője - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eliot kikötője   Eliot kikötője - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Eliot kikötője
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Mercurius kikötője

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bannoltak Szerepjátéka :: Játéktér :: Helyszínek :: Belváros-
Ugrás: