Bannoltak Szerepjátéka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Száműzött vagy? Kitaszított az élet? Még az anyád sem szeret, nem, hogy az adminok? Fogjunk össze és játsszunk együtt!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Elvarázsolt erdő

Go down 
+6
Jess
Nona
Suijin
Sophia
Brielle
Nilela
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Nilela
Admin
Nilela


Hozzászólások száma : 76
Join date : 2018. Jan. 27.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyVas. Jan. 28, 2018 3:57 pm

First topic message reminder :

Elvarázsolt erdő - Page 2 Elvary10


Az Elvarázsolt erdőt olyan lények lakják, melyek sehol máshol nem fordulnak elő: tündérek, koboldok, ami csak lehetséges. Ha itt jársz, csak egy dologra figyelj: ne bántsd a növényeket, a fákat, tilos a vadászat. Az erdő lakói megtorolják az udvariatlan viselkedést...
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyKedd Ápr. 17, 2018 12:52 pm

Amikor Suijin a folyóba ugrott, szinte kívántam, hogy vigye el, vigye ahova akarja, nem érdekel. 
 - Te vagy az erdő.. úrnője? - kérdeztem, mikor megpillantottam a még nálam is apróbb nőt. Úgy nézett ki - már ha létezne ilyen -, mint egy tündér. Kecsesen a levegőbe emelkedett légy szárnyaival és visszatette a fészket a fára - ezúttal magasabbra. Kicsit elszégyeltem magam, és úgy éreztem, mintha apró gyermekek lennénk, és a játékunkat, amin vitatkoztunk, a polc legtetejére raknák, hogy el ne érjük, és nem legyen vita. - Nézd, sajnálom az erdőd, nem akartam kárt okozni, de bajban vagyok. A barátom nagy bajban van. Meg fog halni, ha egy őrültnek nem adom meg amit akar.  - Megfigyeltem a nőt, fáradt és komoly tekintetét. Közelebb léptem hozzá és halkan beszéltem. - Elvesztettem az apám. Nem tudok hazamenni, mert meg kell keresnem egy bizonyos jogar minden darabját, különben megölik az egyik barátom. Kérlek, segíts. - Nyeltem egyet, a torkomban a gombóc újranőtt.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyKedd Ápr. 17, 2018 2:01 pm

Meglepett, mikor a semmiből előlépett egy kislány. Nem kellett megszólalnia, hiszen így is nagyon jól tudtam, hogy ki ő. Elszégyellve magam hajoltam a legmélyebbre, amennyire csak tudtam, hiszen isten létemre, ekkora kárt okozni szégyen volt. Jessamy a szokását megtartva, megint mély és idegesítő fecsegésbe kezdett. Csak csendben egyenesedtem ki, és összefont karokkal vártam, hogy mikor jelenik meg az a szemtelen bohóc.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyKedd Ápr. 17, 2018 2:42 pm

Az erdőtündér csendben hallgatta a lány beszámolóját, időként Suijinre pillantva. Hosszú évek óta él az erdőben, mégsem találkozott hasonló emberekkel, biztosra vette, hogy messzire keveredtek az otthonuktól. Más helyzetben talán nem segítene, de most, hogy az Ő magánélete sem túl rózsás, megpróbál segíteni az idegeneknek.
-Nilela vagyok, az erdő tündére. -válaszolt az első kérdésre majd mielőtt folytatta, megvárta a többiek bemutatkozását is. -Szívesen segítek nektek, de fogalmam sincs, milyen jogar darabjait keresitek. Nincs olyan dolog az erdőben, amiről ne tudnék és biztosíthatlak róla, hogy ide nem került az utóbbi időben semmilyen idegen tárgy.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyKedd Ápr. 17, 2018 9:37 pm

A neve alapján ismerős sem volt, de tőlem olyan messze volt eddig mindig az erdő, mint ég és föld.
- Nézd, talán nem tudod hogy nálad van - találgattam. - A jogar tárgyakká változtatott erekyék - vontam le az eddigi tspasztalataimból. - , de van valamim amivel felismerem őket. - utaltam a szemüvegre és finoman megérintettem a zsebet a nadrágomon. - Nem tudom vele megmondani hol van, de ha látom, megismerem. Nincs olyan hely, ahova az ilyen ereklyéket gyűjtöd?
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 19, 2018 11:48 am

Figyelmesen hallgatom végig a tündérke bemutatkozását, majd a válaszára elmosolyodok. Miért is gondolta Jessamy, hogy majd egyből a kezébe nyomják a jogar darabot? Ráztam vigyorogva a fejem, s a további próbálkozásokat is vigyorogva hallgattam. Néha nem is annyira hülye ez a lány. - Amúgy Jess! - szóltam a lánynak, s talán most először hívtam így. - Miért nem veszed fel most és nézel végig a tündéren? - adtam neki tanácsot, hiszen ki tudja, lehet, hogy a tündéren van, s talán még ő maga se tudja, hogy ott van, mert a vers nem egy tárgyról szólt, hanem pont Nilelaról.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 19, 2018 12:19 pm

Nilela nagyot sóhajtott és keresztbe fonta a karjait.
-Én nem szarka vagyok, hanem erdőtündér. De ha van egy őő valamitek, amivel megtalálhatjátok, miért engem kérdeztek?
Ha Jess felveszi a szemüveget, Nilela jobb, virágszirmokból készült zsebe aranylóan felcsillan.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 19, 2018 1:24 pm

Amikor Suijin megszólalt, felsóhajtottam, ls arra gondoltam, istenem, fogd be! De nem mondott hülyeséget. A tündér (úramisten, van ilyen lény, ez nekem még mindig sok) megjegyzése kicsit megsértődött, de amikor elővettem a szemüveget és ránéztem, elakadt a lélegzetem. 
 - Nilela - szólaltam meg a szirom "zseb" (ilyen meg hogy lehet?) felé mutatva. - Ott van az amit keresünk.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 19, 2018 3:24 pm

- Senki nem célzott arra, hogy szarka vagy! - sóhajtottam fel. Ezek a nők mindent túl gondolnak... Miután Jessamy végre megnézte Nilelat és megtalálta a darabot, csak önelégülten mosolyogtam. - Szívesen Jess! - kacsintottam a lányra. - És amúgy melyik része az, ami kell nekünk? - húzom fel a szemöldökömet, hiszen én nem látom, amit ő a szemüvegén keresztül.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 19, 2018 4:15 pm

Amikor Jess rámutatott a zsebére, Nilela már tudta mire gondol. A virágszirmok közül előhúzott egy apró, arany csengőt, majd óvatosan a kezébe vette.
-Ezt akkor kaptam, amikor én lettem ennek az erdőnek a védelmező tündére. Több száz éve adogatják a tündérek kézről kézre. -mondta, és nagyot sóhajtott. -Sajnálom de nem adhatom Nektek. A csengő segítségével ébresztem és altatom az erdőt. Szükségem van rá.
Nilela szárnyai hirtelen megrezzennek, az érzékei vadul kalapálnak: az erdő másik végéből jelez.
-Most mennem kell. Még egyszer sajnálom. -mondja határozottan, majd pár szárnysuhintással eltűnik az erdő sűrűjében.
Közben a nap már elhaladt az égbolt legtetején és készül megpihenni a folyó mögötti horizonton.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 9:07 am

- Nem látok át vele a ruháján! Nem mellesleg mit szivesen, ez a kett.. hármunk ügye! - förmedek Suijinra, és igen, tudom hogy Nona nincs itt de ez főként róla szól.
Visszafordulok a tündér felé. Nem akarom elhinni amit mond, a meglepetéstől meg se tudok szólalni.
Meglepetten fordulok Suijinhoz. Széttártam a karom, mintha mindkét oldalról egyszerre akarnék pofont adni (habár az érzéseimhez nem állt távol), és rámeredtem.<br>
- Most meg mi a nyamvadt cseszett fenét csináljunk?! Ez nem lehet igaz - úgy éreztem, kezdek kétségbeesni. - Tehetetlenek vagyunk, vége. Ennyi volt. Itt véget ér az út. Elment, elvitte magával a csengőt és elment.. nála van és nem adja oda.
A tehetlenség, mint tőr fúródik a mellkasomba: sose jutok vissza apához. Csak nézek a távolba, ahol a tündér eltűnt, és egyszerűen nem tudok megoldást a problémánkra.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 11:42 am

Meglepett a dolog. Szóval az a csengő lenne az, amit nem kaphatunk meg. Dörzsöltem az államat, mikor megláttam, hogy eltűnik. - Hé! - kiáltottam utána. Jessamy elég furán reagált erre az elfuserált szituációra. Valahogy azt hittem, hogy másabb lesz, hogy nem fog lefagyni... - Szedd már össze magad és ne nyivákolj! Inkább keressük meg és addig kiötlök valamit. - kezdtem harapdálni a kézfejemet, hiszen én is ideges lettem, egy kicsit. - Induljunk el arra! - mutattam abba az irányba, ahol a tündérke eltűnt.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 11:48 am

Nilela már messze járt, fontosabb dolgai akadtak, de mégsem tudta az egészet kiverni a fejéből. Kísértette a csengő körüli homály és bűntudat gyötörte, amiért nem segíthetett.
Suijin és Jessamy bármerre is indulnak, nem találják meg, a nap pedig óvatosan lecsordogál az égről. Nilela lassan kénytelen használnina csengőt, hogy álomba ringassa az egész erdőt.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 10:29 pm

- Nem, nem megyünk arra - mondom neki, az az előtti szavait meg se hallom. A táskámhoz szaladok és térképért kutatok benne, persze nincs. Kiveszem belőle a palackot és Suijinhez vágom - Töltsd meg kérlek - biccentek a folyó felé. - Ez nem nyivákolás, ugye? - elfordulok, nem várok választ, nem is érdekel most. Csak véghez akarom vinni amit kigondoltam, ami talán még be is válhat, és, ami fogalmam sincs, hogy fog menni, vagy sikerül e, de egyenlőre ez az egyetlen ötlet. Azon kívül persze, hogy menjünk a tündér irányába: biztos nem hazament, nem fogja odaadni a csengőt ha mindenhova követjük. Most egy kicsit eltűnünk, egy kicsit "adjuk fel". Mire felkel a nap, újra találkozunk, aztán remélhetőleg békén hagyhatjuk. - Ha kiértünk az erdőből, elmondom, mit akarok tenni. Még a végén beköpnek a mókusok. 
 Felállok, felveszem a táskám és leporolom magam, indulásra készen egy másik csengőért. Egy egyszerű csengőért, ami szegény tündérkénél lesz. Nálam az eredeti.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 21, 2018 11:27 pm

- Milyen akaratos lettél hirtelen! - fogom a palackot és a vízhez hajolva megtöltöm. - Kíváncsian várom! - mondom unottan, és követni kezdem míg kiérünk az erdőből. - Remélem, normális ötlettel állsz majd elő és nem valami hülyeséggel! - sóhajtok fel, majd el fog az ásítás. - Éjszakára megszállunk valahol? Most már igazán aludnék egy kicsit, egy kényelmes ágyban. - nézek a lányra.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyVas. Ápr. 22, 2018 12:04 pm

Sajnos a két utazónak nincs ideje megállni aludni, csak egy pár órát szundikálhattak egy-egy kidőlt fán. Hajnalban újult erővel indulnak neki a küldetésnek, Jessamy tervének megvalósítására.

A következő reagokat a Kovácsműhelybe írjátok.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 26, 2018 9:15 pm

Az erdőbe lépve is a meglepetés visszhangzott bennem
Tudta, tudta az a bohóc hogy mi kell nekünk. Elképeszt és dühít, hogy ennyire kiszámíthatónak vél minket. Vagy a tündérlányt. Vagy sokkal inkább figyel minket, hogy haladunk ezzel az egésszel.
- Hogy találjuk meg megint a tündért? - kérdeztem Suijint, amikor már az erdő mélyén jártunk, a nap az ég tetejéhez ért. Korgott a gyomrom, tegnap ilyen időben ettünk utoljára. Körbenéztem, és egy almákkal dús fát láttam előttünk. Letéptem egy szép nagy pirosat nekem és Suijinnek is felajánlottam egyet.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyKedd Május 01, 2018 3:47 pm

Ledöbbentem, amikor megtudtam, hogy ez az őrült már ott járt a kovácsnál. Ökölbe szorított kézzel ballagtam a lány mellett. - Fogalmam sincs... - mondtam idegesen, majd meghallottam a lány korgó gyomrát. Mikor letépte az almát, kikaptam a kezéből azt és megszagoltam. - Ez rothadt! - tépem ketté és belül a fehér hús helyett, barna és bogaraktól hemzsegő hús tárul elénk. - Óvatosan egyél itt bármit is! - dobom a földre az almát. - Keressük meg inkább a patakot! - fogom meg a lány kezét.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptySzer. Május 02, 2018 9:36 am

Amikor a patakhoz értek, a nap már teljesen lecsúszott az égboltról, csak halványan pislákol a folyó horizontján. A víz halkan csobogott, szentjánosbogarak táncoltak a tükrén. A túlparton feltűnt Nilela, tetőtől talpig tündérporba öltözve. Szórta maga után, megtapadt a fákon, a fűszálakon, a köveken. Egy apró csengőt tartott a kezében, és lágyan csilingelt vele, át az erdőn.
Ha belélegzik a tündérport, Suijint és Jessamyt is elkapja az álmosság, de talán felülkerekedhetnek rajta.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyPént. Május 04, 2018 11:33 am

Megragadom Suijin ruhájának ujját és igykszem behúzni a fákhoz. - Azután kell elvennünk a csengőt, hogy ezt befejezte, mert ha tényleg varázserejű, és nem csak placebó, akkor azonnal rájön hogy az nem az övé, viszont így lehet időnk reggelig. - A placebós elméletem alátámasztotta, hogy fényes port szórt az erdőre. - Asszem ezt nem kéne belélegeznünk - javaslom, leszedem a piros kendőm, amit a térdem fölött hordok, és az arcom alsó részére kötöttem hogy csak a szemem látszon ki. - Kövessük!
Utána iramodtunk halkan, és kifejezetten örültem annak, hogy Suijin a társam: jó harcos, csöndes, és az agyamra is megy, szóval meg tudnám ölni, ha ez lenne a feladat.
Egyszer csak a tündérnő leszáll előttünk száz méterre. - Suijin, - fordulok hozzá - figyelj rám, nagyon figyelj mert ütős ötletem van.
Odasétálok a nőhöz, aki felém fordul. A terv indul.
Vissza az elejére Go down
Suijin

Suijin


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyHétf. Május 14, 2018 12:50 pm

A kis kapitánylány már megint aktív üzemmódba kapcsolt. Míg ő a kendőjét köti fel, én két nagyobb víz cseppet varázsolok orrlukaimban, amik megszűrik a levegőt. Szinte hallom a gondolatait Jessnek. Ezek a nők! Rázom meg a fejem és csak csendben követem, míg meg nem áll és felém nem fordul azzal a komoly tekintetével. Szívem szerint felkacagnék tekintetén, de nem tehetem, hiszen nem szabad feltűnést keltenünk. Elmondja a tervét. Nem is olyan hülye, mint ahogyan néha annak teszi magát. Vigyorodom el és csak bólintok neki. Megvárom, míg a nőhöz sétál és utána a megbeszéltek alapján cselekszem.
Vissza az elejére Go down
Nona

Nona


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyCsüt. Május 31, 2018 7:27 pm

Nilela továbbra is elmélyülten szórja a tündérport és dúdol az erdőnek. Jessamynak és Suijinnek gyorsan kell cselekednie, már érzik, hogy elhatalmasodik rajtuk az álmosság.
Amikor Jessamy odasétál a tündérhez, az őszinte meglepődöttséggel a lány felé fordul és némán figyeli.
Vissza az elejére Go down
Jess

Jess


Hozzászólások száma : 61
Join date : 2018. Mar. 10.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyHétf. Júl. 02, 2018 5:46 pm

A terv szerint haladok, a tündérnő arcán ugyanaz a megilletődöttség, mint amit elképzeltem a terv szövésekor. Mostanra Suijin a helyén van, gondoltam. Odaértem a nőhöz, könny hullott a szememből. Leszedtem az arcomról a kendőt, az idősebb nő szemébe néztem.
- Bocsáss meg - mondtam szipogva. - Tudom, mégsem fogod, de elloptam a csengőd. A barátom... az erejével meg tudta zavarni az elmét és nem emlékszel rá. Kicserétem egy hamissal. - Elővettem a csillogó, pici harangot és a tenyerébe tettem. - Tudtam, hogy anélkül is képes vagy elaltatni az erdőt, nem azért adom vissza, mert kell neked. Hanem mert tudom, mennyire kötődsz hozzá, és azt akarom, hogy nálad legyen. Nekem többé nincs rá szükségem. - Lehajtottam a fejem, a könnyeim csak úgy záporoztak, a hangom remegett, mint még soha. - A társam.. Elkéstünk a csengő átadásával, és elkerült tőlem, nem tudom, él-e. Félek nem - suttogtam az utolsó két szót. Igyekeztem átérezni, elképzeltem Nona és Suijin hulláját, ahogy fekszenek valami hideg padlón, vérben ázva, élettelen tekintettel... de nem hatott meg. Nem álltam hozzájuk annyira közel. Igazából senkihez sem. Így hát elképzeltem, ahogy apával ülünk a szigeten, ahol anyával ismerkedett meg, és mesél róla, sétálunk a tengerben és megölel... és akkor tudtam igazán átérezni a bánatot. - De miért mondom most ezt el neked? - néztem vissza rá. - Azt szeretném, ha ezt eltennéd, és visszaadnád a másikat. Hozzám az kötődik érzelmileg, mert a társamtól van. Az az övé volt. Kérlek. - Láttam a bánatot az arcán, reméltem, hogy meggyőztem.
Suijinnek minél messzebb kell kerülnie, és az erdő szélén fog várni. Akkor indult, amikor elkezdtem beszélni, mert így minden figyelme a tündérnőnek rám szegeződik. Mostanra hamarosan kint lehet az erdőből, ahol a nő már nem fogja megtalálni. Ott sárkánnyá változik, amint közeledem hozzá, és gyorsan eltűnünk innen.
Vissza az elejére Go down
Sophia

Sophia


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptyHétf. Dec. 17, 2018 8:00 pm

Sophia kényelmetlenül érezte magát amikor megkérték, mesélje el mi történt. Először is mert a temetésen kellett elmondania és senki nem fog egy síró szempárba nemet mondani. És nem mintha bárki is zokogás közben beszédet tudna mondani, rá hárult a feladat, habár nem szeretett volna beszélni róla, mert hibásnak érezte magát Natsil haláláért. Egyértelműen nagyszerű ember volt, önfeláldozó, de Sophia magát érezte felelősnek, hogy a dühtől önkívületi állapotú Sethet nem akadályozta meg.
Ő ott állt messzebb Brielle-ék mögött, fekete bőrdzsekijében összefonta a kezeit. De a testartása nem volt határozott, mint az arcvonása: az meggyötört volt.
- Csodás ember volt, aki meg akarta védeni a családját - A szeme bekönnyezett, Brie felzokogott. - Azt hiszem személyesen is köszönetet mondhatok neki, amiért megmentett minket. Feláldozta magát, hogy Brielle-t mentse. Szeretetre méltó volt és kedves mindenkihez. Mindenkit az oltalma alá vett, mint egy apa. - Eszébe jutott a saját apja, hogy ő bár ilyen lenne.&nbsp; - Mindenkin segített önzetlenül, ezt vigyük tovább magunkban érte. Az emlékével együtt.
Utána mindenki megfordult, amin meglepődtem. Megkérték Sethet, hogy ő is beszéljen róla.
Azt mesélte el amikor Natsil megtalálta befogadta, amikor mindenki kidobta. Nem kellett itt rá néznie, hogy vegye az üzenetet a kidobásos résznél. Miután végzett, Sophia másik oldalára állt.
Reyes, Brielle édesapja is mesélt róla, néhány megható és néhány vicces történetet, hogy mennyi mindent éltek meg együtt.
- Sophie - Kirázta a hideg amikor Seth a nevét mondta. Mindig is többet jelentett egyszerű felszólításnál. -, miért nem szólsz hozzám napok óta?
- Nincs mit mondanom. - válaszolta Sethnek.
- Mióta? Pár hete még feladtál volna mindent hogy megtalálj. - A hangja tele volt magabiztossággal.
- Azóta nagyon sok minden történt, nem gondolod? - mondta szemrehányón, de nyugodtan.
Egy ideig a férgi nem méltatta válaszra.
- Mire gondolsz? - kédezte aztán ugyanabban a stílusban.
- Arra hogy tetszik neked a legjobb barátnőm, annyi ideig nem tudtál felnőni hogy beszéljünk, aztán miattad meghal valaki akinek családja van.
- Azt ne hidd - morogta -, hogy én egy percig is ezt akartam! Ő egyezett bele.
- Ne takarózz ezzel, Seth. - kezdte sziszegni Sophia. - A döntés rajtad állt. És te EZT választottad.
Végül Brielle is szólt pár szót Nilela után. Senki nem vette észre hogy beszélgettek, utána pedig Seth egy szót sem szólt. Régen ez nem azt jelentette, hogy nincs mit mondania, hanem hogy nem tudja kimondani.
Vissza az elejére Go down
Seth

Seth


Hozzászólások száma : 39
Join date : 2018. Jan. 28.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptySzomb. Jan. 19, 2019 7:57 pm

Natsil temetése még azok számára is szomorú volt, akik nem igazán ismerték Őt. Miután Brielle családja felkérte Sethet, szinte árulásnak érezte, hogy igent mondott. Nem érdemelte meg, hogy beszélhessen róla, hogy gondoljon rá... olyanok előtt, akiknek a világot jelentette. Annyira gyötörte a lelkifurdalás, hogy napok óta képtelen volt enni vagy aludni. A szemei alatt sötét karikák éktelenkedtek, a keze folyamatosan remeg. Az erejét képtelen használni.
Bármennyire is próbálta, egyszerűen nem értette meg Briellet és családját. Ő volt az aki... és mégis megbocsájtottak neki. A temetés elején Brielle szorosan magához ölelte Sethet és könnyes szemekkel nyugtatta. Még Ő nyugtatta. Az arca hófehér volt, rajta is nyomot hagytak az álmatlan éjszakák. Brielle szülei is kedvesen fogadták, Seth pedig mérhetetlen szégyent érzett. Az anyukája.. nem tudott rá jobb szót, hiába közhelyes: tündéri. Valami csodás dolog lengi körül. Az apja egy tolószékben ült, nemrég épült fel a kómából. Lélegzetelállító szárnyakat hordozott a hátán, az arcán pedig valami mélyebb tükröződött. Valami ősi. Seth kezet fogott vele, majd lélekben felkészült a beszédre.
A torkát egy rémesen nagy gombóc fojtogatta, alig tudott beszélni tőle. Lekászálódott az emelvényről és Sophie mellé botorkált. A szavai mindig olyan élesek voltak, mint a penge. Seth elcsendesedett, inkább a saját belső fájdalmára koncentrált, bármennyire is önző döntés volt ez.

***

A temetésről egyenesen Briellék otthonába mentek, a szülei rendeztek egy kis összejövetelt Natsil emlékére. Halk zene szólt, Brielle el sem mozdult az apja mellől, Nilela a vendégeket kínálgatta. Sophie meredten maga elé bámult az asztal egyik végén. Seth szótlanul ült mellette.
Talán tévedtem és felesleges volt utána szaladnom az ösvényhez. Ezt soha nem fogja nekem megbocsájtani... vagy már akkor sem szeretett és csak álltattam magam?! Mindig csak álltatom magam. Utána futok, szó szerint és mindig én esek pofára.
-Brielle és köztem soha nem volt semmi. Nem is tudom honnan szedted ezt a butaságot. -bökte ki, miután ezerszer elismételte magában ezt az egy mondatot. Sophie szemei villámot szórtak és karba tette a kezeit.
-Na persze. Legalább ne hazudnál újra.
-Neked mi a fene bajod van? -ripakodott rá Seth, kicsit határozottabban. Sophiet váratlanul érte, kikerekedtek a szemei. Már nyitotta volna a száját, de Seth közbeszólt:
-Tudod.. régen is ilyen voltál. Állandóan elítéltél engem, de fogalmad sincs rólam és az.. érzéseimről. -ezt kissé nehezére esett kimondani, elvégre nem most szeretne nyálgépnek tűnni Sophie (és az összes hallgatózó) ember előtt. Ez utóbbi miatt döntött úgy, hogy rövidre fogja. -Nem fogok többet futni utánad, Sophia. Szó szerint és átvitt értelemben sem. -mondta, majd megadóan széttárta a karját. -Eleget vártam már otthon, az ösvényen állva, amikor utánad futottam, szintén az ösvényen...
Seth érezte, hogy ezen a ponton már kezd hülyeségeket beszélni, úgyhogy inkább elhallgatott. Sophie egy szót sem szólt, csak meredten bámult rá, a könnyek pedig csorogtak az arcáról. Seth összeszedte a maradék erejét és gyorsan elköszönt Brielléktől. Sétálni akart. Gyorsan és sokat, el még messzebbre, mint amennyire valaha jutott.
(Zárva)
Vissza az elejére Go down
Eliard

Eliard


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2019. Jan. 22.

Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 EmptySzer. Jan. 23, 2019 8:22 pm

A nap erősen tűzött, csak egy laza inget viselt. Verejték csorgott le a halántékán, kissé kimelegedett az órák óta tartó vágtázásban.
- Norath! - kiáltott öccsének, aki láthatóan lassabbra vette a tempót. - Gyere, pihenjünk a folyónál!
Az öccse nemes egyszerűséggel csak elindult neki jobbra. Még csukott szemmel is eltalálnának a folyóhoz, gyermekkoruk óta járják az erdőt. Az utóbbi években pedig - amikor csak tudnak - mindig kilovagoljanak a tisztásig, aztán vissza. Ez több mint fél napi táv volt.
Eliard lepattant a lováról, egy csodás, almás deres szépségről, és a folyóhoz vezette, hogy igyon. A férfi belemártotta markát a vízbe, és megmosta vele az arcát. Az öccse is hasonlóképpen tett. A víz nyugodt volt, lassan csörgedezett, a messzeségben eltörpülve ugyanaz a kellemes ház állt, virágba borulva, mint mindig.
- Azt beszélik az erdő ura lakik ott - szólalt meg Norath.
Eliard kénytelen volt felnevetni.
- Akarod mondani, az erdő úrnője.
- Ne nevettess, biztosan férfi képes csak egy ekkora erdőt irányítani. Legalább négyszer nagyobb, mint a mi birtokunk! - nézett komolyan világoszöld, tapasztalatlan szemeivel a bátyjára.
- Ne kérdőjelezd meg a nők hatalmát, mert csúnyán ráfázol a nősülésnél - veregette hátba Norath-ot.
- Eliard - szólalt meg mégkomolyabban a fiatal férfi.
- El ne kezd te is. Anyánk már eleget rágja a fülemet a házassággal, apánk rosszalló tekintete is épp elég. Ne velem törődj, hanem hogy valaki a családból nősüljön meg.
- És miért én legyen az? - mosolygott rá Norath.
- Rendben. Aki utolsónak ér a kidőlt, régi tölgyhöz, az házasodik meg! - nyújtotta tenyérrel felfelé a kezét öccsének, aki vidáman belecsapott, majd szélsebesen mindkettő a lovához sietett. Norath nevetése csak úgy visszhangzott a távolból, amíg Eliard lába beleakadt a kengyelbe. Amikor végre felmászott a nyeregbe, megpillantott a fák között egy alakot. Egy nőt. A bőre hófehér volt, mint a haja. Ilyen ritka szépséget nem lát az ember erdőkben sétálgatni.
- Hölgyem! Eltévedt? - Lassan felé ügetett, a nő viszont, mintha meg se hallaná, az ellenkező irányba sétált tovább. - Hölgyem, eltévedt? Segíthetek?
A nő megfordult, az arca még tökéletesebb volt, a szemei akár az üveg, a haja mint egy vízesés, és leért a nő derekáig.
- Nem, köszönöm. - A hangja még csodásabb volt, tiszta, egyszerre csilingelő és kellemesen mély. Olyan volt, mintha valamilyen függőséget okozna, mégtöbbet akar belőle az ember.
- Eliard vagyok, nem messze van a családom birtoka. Meghívhatom hozzánk egy ebédre? - Úgy tűnt nem eszik sokat. Bizonyára valamilyen betegsége van, amiért ilyen sápadt és vékony. A kezeiben maga előtt egy pici, barna kötésű könyv pihent. - Messziről jött? Meghúzhatja magát nálunk pár napra.
- Nem, köszönöm.
- Akkor egy éjszakára? - villantotta rá leghízelgőbb mosolyát. De a nő arckifejezése továbbra is távolságtartó volt. - Honnan jött?
- Nem messziről. Viszlát!
- Várjon, még a nevét se tudom!
A nő tett még néhány lépést, majd visszafordult.
- Örültem. - mondta, majd eltűnt a növények között.
Utolsó szavai ott lengtek a férfi fejében, csengése a levegőben maradt, mintha a növények szeretnék és ott akarnák tartani.
Finoman összerezzent, amikor Norath csapott a vállára, összevonta szőkés szemöldökét, kipirult arcán aggály tökröződött.
- Semmi baj - felelte neki, majd mosolyogva a nő irányába nézett. - Találkoztam az erdő tündérével.
Norath egy pillanatnyi csend után vihogásban tört ki.
- Napszúrást kaptál inkább. Gyere, menjünk haza.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elvarázsolt erdő   Elvarázsolt erdő - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elvarázsolt erdő
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bannoltak Szerepjátéka :: Játéktér :: Helyszínek :: Vidék-
Ugrás: